Kostelec C - Sendražice C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
ŠS Kostelec nad Černými Lesy C - TJ Sokol Sendražice C   3,5:1,5
10.2.2019

V 8. kole nás čekal venkovní zápas s Kostelcem hraným tradičně v Zásmukách. Cesta nám trvala ze Sendražic 20 minut i s krátkou zpátečkou.
Naše sestava byla následující: Petr Křepelka (já), Lukáš Kuta, František Matějček, Tomáš Dejmek a Jiří Semerák. Souběžně hrálo i tamní béčko s Lysou. Začátek přesně v 9:30.
Jako první vyhrál Jiří Semerák, když soupeř (Kormaňák) hrubě přehlédl dámu. Pozici ještě soupeř nějakou dobu hrál, ale naprosto zbytečně. Vedeme 1:0.
Následně prohrál Tomáš Dejmek se Švecem. Tomáš měl bílé a v zahájení (Francie) ztratil pěšce a už se to vezlo. Ke konci zkušený soupeř Tomáše doslova rozmačkal. 1:1
Potom prohrává František Matějček s Pecákem. Po zahájení byla pozice podezřelá, šance vymanit se byla- zůstala však nevyužita. Rozhodl slabý král a ovládaný d sloupec dvojicí věží. 1:2
Následně prohrává Lukáš Kuta s Bugem. V zahájení nezískal Lukáš vůbec nic a přešel do špatné koncovky. Soupeř měl volného pěšce podporovaný oběma věžemi a střelcem. Lukáš stál velmi pasivně, nedovyvinuté figury... Soupeř tlak stupňoval a Lukáš už si mat ukázat nenechal a vzdal. 1:3
Následně jsem (Petr Křepelka) nabídl soupeři (Straka) remízu, která byla asi po minutě přijata. Stav už byl rozhodnut ve prospěch domácích a soupeřova pozice byla malounko lepší.
Prohráváme tak 1,5:3,5.
Ve 12:50 jsme přijeli zpět do Sendražic společně s Lukášem podívat se na naše áčko. Výhra 7:1 nás velmi potěšila.