Kutná Hora B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kutná Hora B - Sendražice A

Sezóna 2023-24
TJ Sparta Kutná Hora B - Sokol Sendražice A   2,5:1,5
21.1.2024
Nečekané vítězství !!!
 
V 6. kole jsme zajížděli do Kutné Hory. Předpokládali jsme, že rezerva domácích bude pro nás těžkým soupeřem. V bojovném utkání byla naše výše výhry překvapivá, ale nutno dodat, že si domácí zasloužili lepší výsledek. Možná, že jsme i v některých pozicích měli trochu štěstí.

8. šach. Bohumil Sobotka
Na poslední šachovnici zářil náš zkušený hráč. ELO měl daleko vyšší, což se potvrdilo během celé partie. Po umístění střelce na g6 a zrušení rošády, nebylo o vítězi duelu pochyb. Bohouš hrál přesně, vyvaroval se chyb v závěru partie a získal pro naše barvy celý bod.
0-1
 
6. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii pevně. Nečekaně hrál rychle a tak skončil jako druhý v pořadí. V rovné pozici se soupeři shodli na remíze.  
0,5-0,5
7. šach. Jindra Březina
Jindra nastoupil proti nejzkušenějšímu hráči domácích. Ze zahájení vyšel lépe soupeř. Ovšem náš hráč se přesně bránil a když ve střední hře pozici vyrovnal, dospěla partie do smírného konce.
0,5-0,5
 
3. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku bojovně, ovšem soupeřka si počínala také velice dobře. A když se ani jedné straně nepodařilo získat výhodu, skončila partie nerozhodně.
0,5-0,5
 
5. šach. Tomáš Dejmek
Náš hráč založil partii útočně a dalo se přepokládat, že chce zvítězit. Vypracoval si velmi pěkný útok na krále a zdálo se, že partii vyhraje. Ale soupeř nacházel nejlepší tahy v obraně. Takže po výměně lehkých figur se dospělo do pozice, kde mohlo dojít k opakování tahů. K tomu však nedošlo , neboť soupeři se dohodli na remíze.
0,5-0,5

2. šach. Jiří Novák
Hrál opět výborně, měl po celou partii iniciativu. Vzhledem k průběhu zápasu mohl nabídnout remízu a tak partie skončila smírně.
0,5-0,5  

4. šach. Milan Vančura
Partii založil náš hráč útočně, tak jak to má za bílé figury být. Hrál velmi dobře kombinačně a když ve střední hře získal kvalitu, nebylo pochyb, že bude hrát partii na výhru. To se mu také po dobře sehrané koncovce podařilo. Tím rozhodl o naší výhře.
0-1
 
1. šach. Ing. Jiří Groh
Jirka hrál ve svém stylu, ovšem na šachovnici byla vyrovnaná pozice. Když dospěla partie do koncovky, podařilo se našemu hráči trikem získat figuru a po přesně vedeném boji tím získat i celý bod.  
0-1
 
Co dodat na závěr. Kapitán opět postavil dobře sestavu, hlavně zařazení B. Sobotky se vyplatilo.
 
Zapsal nehrající kapitán Václav Uhlíř.   
 


Návrat na obsah