Kutná Hora B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kutná Hora B - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2015-16

Sparta Kutná Hora B – Sokol Sendražice B 5:3
 
11.10.2015
 
Béčko začalo jako každý rok s předstihem sendražickou šachovou sezónu. A to výletem do Kutné Hory. Sestava sice nebyla hvězdná, ze základu chyběli tři zkušení hráči, ale je dost náhradníků, tak to zase taková bída nebyla. Mrázkovi nevycházely šichty, Řebíček byl taky v pracovním procesu a Křenek by se na devátou do Hory nedostal kvůli vlakovému spojení. Kutná Hora na tom byla stejně, také jí tři hráči chyběli.
 
Hrálo se opět v základní škole, kde jsme loni tak promrzli. Ani letos se tam samozřejmě netopilo, jen venku nebyl takový mráz a když vyšlo sluníčko svítilo do oken, topilo se ekologicky z obnovitelných zdrojů.
 
Takže chvilku po deváté to začalo. Dlouho byla situace v podstatě vyrovnané, nikdo nestál ze zahájení prohraně.
 
Prvý bohužel odešel Pepa Vagenknecht. Ten obvykle nehraje dlouho, buď soupeře okamžitě zdrtí nebo udělá hrubku a pukne. I tentokrát zahájil partii ve svém útočném stylu, figury měl dobře postavené a připravené k útoku. Přehlédl však mezišach, po kterém byla pozice neudržitelná a musel vzdát.
 
0:1
 
Čenda Teichmann sehrál zahájení jako obvykle bezchybně podle teorie a pozice vypadala, že by partii mohl hrát na výhru. Po střední hře bohužel došlo k redukci materiálu a vzniklá jezdcová koncovka byla jasně remízová.
 
0,5:1,5
 
Vašek Uhlíř se potkal s našim bývalým a oblíbeným hráčem, jehož ELO sahá velmi vysoko. Hrál bílými a soupeř zvolil CARO-CAN. Ve variantě, kterou sice mohl Miloš znát ze svého působení v sendražickém oddílu, získal náš hráč prostorovou převahu a opticky stál na výhru. Ovšem soupeř se bránil přesně a tak to skončilo při stejném materiálu remízou. Tato partie určitě stojí za rozbor, kde případně soudruzi z NDR udělali chybu.
 
1:2
 
Honza Hamrník s černými to na prvé šachovnici neměl lehké ale obstál se ctí. Sehrál partii aktivně a hru vyrovnal. I dále pokračoval přesně a nedal soupeři žádnou výhodu. Po dohodě s kapitánem přijal nabízenou remízu.
 
1,5:2,5
 
Petr Křepelka hrál zodpovědně a jak má ve zvyku své složité poziční šachy, avšak soupeř odolal a po 3,5 hodinách hry se rozešli smírně. Ve vyrovnané pozici nikdo nechtěl prohrát a tak to skončilo opakováním tahů.
 
2:3
 
Bohouš Sobotka hrál vyrovnanou partii ale nezvládnul přechod do koncovky a nešťastně prohrál, kdy domácí hráč dokázal svou lepší pozici uplatnit k výhře.
 
2:4
 
Aleš Lukša hrál své oblíbené útočné šachy, kdy ale protihráč úspěšně odolával, nedařilo se prolomit obrannou hradbu černých figur. Vašek tam viděl oběť kvality a rozbití pozice, ale i tak Alešovy hrozby stály jeho soupeře hromadu času a naše vítězství spadnutím elektronického praporku.
 
3:4
 
Já (Břetislav Hlavica) hrál nejdéle a kdybych vyhrál, tak jsme měli aspoň půlku. O tom ale nemohlo být ani řeči. Pokusil jsem se o tlak na sloupci F, soupeř zase na E a byl tam úspěšnější a i když věžovky jsou obvykle remízové, ta moje nebyla.
 
3:5
 
Tak nám úvod sezóny příliš nevyšel. Teď budou tři týdny na regeneraci sil a snad zabodujeme v prvém utkání na domácí půdě.
  
Zapsal kapitán Hlavica a zástupce Uhlíř.

Návrat na obsah