44. vánoční turnaj - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

44. vánoční turnaj

Vánoční blesk

S průběhem 44. ročníku Vánočního turnaje v bleskovém šachu, konaném v sobotu 20.12.2014, mohou být pořadatelé ze ŠO TJ Sendražice spokojeni. Počet účastníků (56) byl přiměřený a zvládnutelný, turnaj se obešel bez protestů a incidentů. 

I když se někomu mohlo zdát, že ceny byly letos chudší, protože se nerozdávaly žehličky a kuchyňské roboty, vzhledem k ekonomické situaci sponzorů organizátoři udělali maximum a každý účastník si cenu (alespoň tužtičku) odnesl. Nikdo z šachistů jistě nepřijel proto, aby domů manželce přivezl nějaký spotřebič.

Někteří účastníci jezdí do Sendražic desítky let (Jiří Vencl, Václav Jelínek, Josef Přibyl), s některými už jsme se neshledali (prof. Stehlík). Z největší vzdálenosti (Španělsko) přijel pár Kateřina Dušková + Felix Galan.

I výkonnostní obsazení bylo výborné a výšší "ELO" se zřetelně projevilo i na prvních deseti místech. Postupně jak v tabulce bodů přituhovalo, se mezi účastníky oddílů, které nastoupily ve větším počtu (Kolín, Pečky, Kutná Hora, Sendražice) začaly objevovat "velmistrovské remízy".

Turnaj skončil v plánovaných 15 hodin.

Pochvalu zaslouží také hostinský Miroslav Drahoňovský s pracovnicemi kuchyně za výborný guláš a řízky.

S novou myší, kterou jsem dostal od Ježíška, se to hned lépe píše.
Josef Škoda

Návrat na obsah