Pečky B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Pečky B - TJ Sokol Sendražice C 2:3

30.11.2014

První adventní neděli 30.11. na nás čekal soupeř v suterénu sokolovny v Pečkách. Družstvo Pečky B nenasadilo ani jednoho člena základní sestavy. My jsme přijeli ve složení Lukša - Matějček - Kuta - Vančura - Jareš. Měli jsme asi 15 minut spoždění, ale domácí byli tolerantní, a hra byla zahájena bez časové penalizace. Z místního rozhlasu celé dopoledne zněly koledy, ve sklepě naštěstí tlumeně.

Vzadu na 4. a 5. desce se hrála sicilská, Aleš zkoušel klasické benoni, Lukáš hrál hru 4 jezdců a Franta zkusil italskou, ale soupeř odbočil do neteoretických vod. Lukáš ukolébán poklidným zahájením přestal dávat pozor a po několika tazích přišel o figuru. Po zbytek partie se pokoušel o záchranu, ale marně. 0-1.

Milan si vytvořil 2 volné pěšce na dámském křídle, které také prosadil a soupeř vzdal. 1-1. 

Já (Jareš) jsem hrál se soupeřem, který neustále jen měnil materiál, jako by chtěl rychle zremízovat. Skončili jsme ve věžové koncovce, ve které jsem získal pěšce. Soupeř vzdal před proměnou volného pěšce. 2-1.

Franta se ve vyhrané koncovce lekl domnělé hrozby soupeře a slibná partie skončila remízou. 2,5-1,5.

Aleš měl trochu horší postavení s pěšcem méně, ale podařilo se mu vyrovnat hru a směřoval k remíze. Soupeř to však nechtěl uznat a tak ostatní čekali, až se remíza potvrdí patem v koncovce. Konečný stav tedy 3:2,Frantovo auto náklad 3 bodů skoro neuvezlo :-)

Referát sepsal Ondra Jareš.Návrat na obsah