Sendražice A - Neratovice D - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Neratovice D

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
TJ Sokol Sendražice A - TJ Neratovice D   5:3
13.2.2022

Referát nikdo nenapsal, tak aspoň pár postřehů k jednotlivým partiím.

Michal Běloušek v úvodu vystihl drobnou nepřesnost soupeře, bohužel ji nevyužil dokonale. Pak navzájem nevyuživali vzájemných chyb a pozice byla vyrovnaná, následně se soupeř přepočítal v kombinaci a místo zisku pěšce ztratil partii, protože Michal objevil vtipný mezitah.

Jirka Groh s obrácenými rošádami vyšel ze zahájení lépe a pořád zesiloval pozici útokem na krále. Soupeř to možná trochu podceňoval a tak se na Jirku nemůže, postupně upevňoval pozici až k vítězství.

Pro Jirku Nováka nezvykle dlouhá partie sice s obvyklým výsledkem, ale bojovným! V závěrečné věžovce udělal Jirka chybu nicméně soupeř ji nevyužil, naopak soupeřovu chybu neviděl Jirka a tak v zásadě spravedlivá plichta.

Po drobné soupeřově nepřesnosti v úvodu převzal Honza Hamrník iniciativu. Ovšem i on udělal chybu, kterou naštěstí soupeř nevyužil. Následovalo asi soupeřovo přehlédnutí a v závěru další minela, tentokrát už osudná.

Jindra Březina se ve spolupráci se soupeřem držel pravidla, že méně figur méně nebezpečí. Tak skoro všechno vyměnili a zamířili do remízových vod.

Pepa Poborský už v začátku obdržel bonus v podobě soupeřovy fatální chyby. Tu plně nevyužil a pak mu jakoby docházely síly a pohnojil to smrtící hrubkou .

Petr Křepelka podobně jako Jindra vyměnili veškeré figury až na dámy a pěšce. Vznikla tedy zajímavá dámská koncovka, ve které v závěru sice mohl získat pěšce, ale kdo ví, jesli by to utahal, v klidu u počítače je to jiné a ani tam to nybylo jasné..

Aleš Lukša ze zahájení vyšel jako obvykle dobře. Měl převahu, bohužel neviděl možný úder, kterým by soupeře dorazil.Návrat na obsah