Sendražice B - Pečky A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Pečky A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice B - TJ Sokol Pečky A   3,5:4,5
21.10.2018

Na zahájení sezóny jsme doma uvítali družstvo z Peček. Ani se nebylo potřeba představovat, známe se už léta. Takže se zasedlo a utkání mohlo začít.
Prvé tři partie se nesly v přátelském duchu. Postupně velmistrovsky remizovali Sobotka, Křenek a následně i Hlavica. I Křepelkovi byla remíza nabídnuta, avšak on ji odmítl, aby se po několika dalších tazích přesvědčil, že tam skutečně nic není.
Bohužel se dostal pod tlak Aleš Lukša a špatně finální pozici vyhodnotil a dostal mat. Přitom stačilo zahrát jiný tah a soupeř měl maximálně opakování tahů.
Teď šlo o to, dostat ten chybějící bod zpátky. Snažil se o to Čenda Teichmann, opticky byl v převaze ale soupeř byl zkušený a všechny hrozby odvrátil a byla z toho pouhá remíze.
Nejslibněji vypadala partie Františka Matějčka, který chtěl srovnat skóre za Žíželice. Měl převahu ale po výměnách se partie zploštila na věžovku s pěšcem navíc a vyhrát se to nedalo.
Utkání se snažil zachránit Honza Hamrník. Viděl celkový stav a věděl, že pro záchranu utkání musí vyhrát. Přežil úspěšně hrozivou časovku, kdy na deset tahů měl asi dvě minuty. Chybu neudělal avšak opět to byla jen remízová věžovka a plichtou podtrhnul celkový neblahý výsledek utkání.
I když sestava byla silná, tentokrát nám chybělo kousek nezbytného štěstí a tak se můžeme jen připravovat na odvetu v Pečkách.
K obědu byl na výběr kuřecí řízek s bramborem nebo vepřová s knedlíkem a zelím. Vybírali jsme si tak půl na půl, já osobně ochutnal tu vepřovou a byla výborná a ani ti s řízkem na talíři nic nezanechali.

A tohle je závěrečná remízová pozice Honzy Hamrníka:Návrat na obsah