Sendražice A - Brandýs - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Brandýs

Sezóna 2022-23
TJ Sokol SENDRAŽICE „A“ – Sokol BRANDÝS n.L. „A“  5 : 3
04.02.2023
 
V 8. kole jsme se utkali v sobotu v hostinci „U Černohlávků“ s týmem Brandýsa n.L. Předpokládal se vyrovnaný boj, přestože jsme sílu soupeře neznali, utkání to potvrdilo. Šlo o první utkání v historii těchto klubů.
V naší sestavě chyběli Jiří Hynek (pololetní prázdniny v Dubai, pláže, exotické společnice) a Jan Hamrník (novopečený otec, kojení, přebalování).
Komplikaci přineslo ještě před začátkem zápasu zpoždění vlaku pro M. Bělouška. Ten přijel až následujícím vlakem a musel pro něj dojet na nádraží do Kolína M. Řebíček. Oba ajzboňáci, tak to jistě pochopili. Takže k partii se dostavil se 30 minutovým zpožděním.

Utkání zahájil v 10:00 hod. rozhodčí Václav Uhlíř.
 
1. šach. Michal Běloušek
I když měl časovou ztrátu, dokázal se s ní vyrovnat. Celou partii byla pozice vyrovnaná a v dámské koncovce tu už byla jasná remíza. Důležitá plichta, která potvrdila celkovou výhru pro družstvo. Partie skončila jako poslední
0,5-0,5
 
2. šach.Ing. Groh
Hrál po celou partii odpovědně, i když pod tlakem, avšak stále zesiloval svoji pozici. V závěru tlak zesílil po sloupci g a pohrozil matem, který se nedal pokrýt. Tím získal pro naše barvy celý bod.
1-0
 
3. šach. Jirka Novák
Jedině v této partii z celého zápasu hrál náš hráč špatně. Dospělo to až do ztráty figury. V závěru ovšem našel takové pokračování, kterým překvapil soupeře a partii remízoval. V oboustranné časové tísní do oba dali za remis, protože spadnout to mohlo oběma.
0,5-0,5
 
4. šach. Pepa Poborský
Hrál od začátku velice pěkně a pevnou hrou držel vyrovnanou pozici. V závěru pohrozil nenápadným matem, který soupeř neviděl pro časovou krizi neviděl.
1-0
 
5. šach. Jindra Březina
V této partii se Jindrovi dařilo. Hrál od začátku aktivně a byl předpoklad, že zvítězí. Bohužel neviděl vyhrávající pokračování a tak nakonec boj skončil nerozhodně. Sice stál i tak lépe, ale čas byl hrozivý.
0,5-0,5
 
6. šach. Mirek Řebíček
Mirek hraje pevný šach, který předvedl i v této partii. Po vyrovnaném průběhu se soupeři shodli na remíze.
0,5-0,5  
 
7. šach. Milan Vančura
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Zdálo se, že stojí lépe a se souhlasem kapitána nabídl soupeři remis. Ten ji však nepřijal, aby vzápětí ji nabídl sám. Byla přijata a tak se soupeři rozešli smírně.
0,5-0,5
 
8. šach. Václav Uhlíř
Vašek zvolil černými zavřenou hru. Proti aktivní hře soupeře se přesně bránil. Nabídl proto ve 20. tahu remízu, která nebyla přijata. Ve hře se pokračovalo a ve vyrovnané pozici opakováním tahů skončila partie remízou.
0,5-0,5   
 
Závěr:
Bylo to dobré vykročení k případné záchraně v soutěži. Bude to však velice náročné, vzhledem k tomu, že budou z 2.ligy sestupovat cca 4 oddíly ze Středočeského kraje. Po dnešních zápasech 2.ligy a KS, až budeme znát výsledky, poznáme jestli je záchrana reálná.    
V každém případě je potřeba v následujících zápasech nastoupit pokud možno v co nejsilnější sestavě.
 
V příštím kole zajíždíme do BRODCU nad Sázavou, kde se utkáme s B mužstvem domácích. Toto mužstvo je v tabulce těsně nad  námi. Případná výhra by nás ještě udržela v boji o záchranu.
Zapsal hrající kapitán Václav Uhlíř.


Návrat na obsah