Sendražice C - Nymburk E - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Nymburk E

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Sendražice C - DDM Sokol Nymburk E 1,5:3,5

15.12.2013

Ve 4. kole regionální soutěže k nám zavítalo E družstvo z Nymburka. Nasadili až na jednoho hráče základní sestavu. Zřejmě si dali za úkol oplatit porážku, kterou před 2 týdny od nás obdrželo jejich D družstvo.

Hostinský vylepšil hrací místnost vitrínou s mraženým masem, která v pravidelných intervalech spouštěla dost hlasitý kompresor. Oba radiátory v místnosti se snažily hřát, přesto někteří hráči po celý zápas nesundali bundy.


Krátce po půl desáté rozhodčí Semerák odpískal zahájení zápasu.


Poměrně brzy získal bod František Matějček, když nedal s černými začínajícímu soupeři šanci.

Poté remízoval Pavel Křenek, který dorazil na hřiště o něco později a stejně rychle zase zmizel. Tím ovšem naše úspěchy skončily.

Jiří Semerák se bílými dostal ve španělské do nesnází a vzdal. Vyrovnáno.

Kapitánka hostů si nechala přesunout stůl stranou, aby jí nesvítilo do očí.
S protihráčem Josefem Pekárkem si objednali čaj do půllitrů a ponořili se do Grunfeldovy indické obrany. Když se vynořili, měl Pepa o střelce méně. Dle svého zvyku bojoval až téměř do matu.

Ondřej Jareš na poslední šachovnici sehrál anglickou celkem slibně, ale v 19. tahu přehlédnutím odevzdal koně. Pak zkoušel ještě průlom na královském křídle, ale v koncovce musel vzdát.

Celkem
1,5:3,5 pro hosty, což je dost nelichotivý výsledek, vzhledem k domácímu prostředí a papírovým předpokladům. Další Nymburk, tentokrát z čela tabulky, nás čeká hned 5. ledna.


Zapsal a vyfotil Ondra Jareš.


Návrat na obsah