Sendražice B - Český Brod B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Český Brod B

Archiv družstev > Archiv 2015-16
Sokol Sendražice B – ŠK Český Brod B   7,5:0,5
28.2.2016

Poslední kolo tohoto ročníku jsme končili doma, jediný problém byl s jednotným začátkem, kdy místo v deset jsme museli začínat o hodinu dříve. Personálně to šlo, když na poslední chvíli odpadlíka Čendu, kterého zradily zuby, pohotově nahradil Václav.

V restauraci bylo příjemně vytopeno a navíc ještě než jsme zasedli, už jsme vedli 1:0, protože soupeř přijel pouze v 7 a i jinak personálně decimován. Prostě nejsou lidi.

Komentáře k jednotlivým partiím budou tentokrát dosti stručné, měl jsem docela dost práce na šachovnici a končil jsem až mezi posledními.

Milan Vančura pravidelně nastupující v posledních kolech byl jistě zklamán, že si nezahrál, ale pro družstvo to znamenalo vedení bez boje.
1:0

Aleš Lukša zaskakoval za Vagóna coby rozhodčí a protože věděl, že to bude práce navíc, raději rychle vyhrál, aby měl na všechno dostatek času.
2:0

Za tohoto příznivého stavu přijal Bohouš Sobotka remízovou nabídku, ač podle následující analýzy stál na výhru.
2,5:0,5

Václav Uhlíř ač s hendikepem jednoručně porazil soupeře a přidal další bod.
3,5:0,5

Mirka Řebíčka zastihl závěr sezóny ve skvělé formě, jak za áčko tak i za béčko, a také vítězí a tím získáváme i rozhodující vítězný bod družstva.
4,5:0,5

Já (Břetislav Hlavica) jsem získal drobnou kombinací figuru a protože se to soupeřovi nezdálo, tak při obraně z toho byla celá věž. Následně jsme to ale ještě tahali dlouho, než se materiální převaha definitivně prosadila.
5,5:0,5

Pavel Křenek na soupeře podle svého zvyku tlačil a nutil jej neustále přemýšlet, až tento promyslel veškerý čas a spadl mu praporek.
6,5:0,5

Petr Křepelka vsadil na svou obvyklou poziční hru, takže to se soupeřem tahali nejdéle. V závěru prosadil svou zkušenost z takovýchto pozic a zvítězil za přispění protihráče, který neuváženě vyměnil střelce a převedl pozici do prohrané pěšcovky.
7,5:0,5

V posledním kole jsme si vynahradili veškerou smůlu, která nás tuto sezónu provázela, a zaslouženě zvítězili. Což se musí v Malovidech řádně oslavit!
Zapsal hrající kapitán Břetislav Hlavica.
Návrat na obsah