Uhlířské Janovice - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Uhlířské Janovice

Ostatní turnaje
Vánoční turnaj v Uhlířských Janovicích.
27.12.2016

Protože šachu je pořád málo, vyrazili jsme hned po svátcích na 17. vánoční turnaj v rapidu rovnou do Uhlířských Janovic. Turnaj byl omezený počtem účastníků, tak jeli jen Hlavica, Uhlíř a Zelenka. Václav byl rozjetý z blesku v Ústí nad Orlicí den předem, Rigos se tam účastnil jako divák, ale v Janovicích se již plně zapojil do hry.

Vyjeli jsme po osmé, cesta v pohodě, jen v Janovicích nikdo nevěděl, kde je hasičská zbrojnice kde se hraje. Václav tam už jednou hrál, ale to bylo před léty a pamatoval si nic. Sice jsme se ptali kolemjdoucích ale ti toho věděli jako my – byli to přivandrovalci. Až telefon Monice nás nasměroval správným směrem.

V hasičárně je prostorný sál a menší bufet s občerstvením, studeným (pivo, víno chlast) a teplým (kafe, ostravská klobása). Celková atmosféra turnaje byla vynikající, organizace bezchybná. Tempo 2x20 minut, hodiny částečně digitální a částečně klasické, jak to vyšlo. Rovněž tak figurky. Hráčů byla hromada, známí ale z jiné části kraje, které tak často nevidíme.

Výsledkově dopadl pro Sendražice turnaj slušně, a i pan Zelenka neskončil poslední a ač jeho návštěvy bufetu byly častější než u ostatních hráčů, hrál solidně. Bližší informace a kupu fotek najdete na http://www.chess-results.com/tnr255857.aspx?lan=1&art=1&wi=821 a na http://vz007.rajce.idnes.cz/Sachy_Uhl.Janovice_2016-12-27_XVII.rocnik.

Po ukončení rapidu následoval pro odolné jedince blesk, ale to již bez naší účasti.
Zapsal Hlavica BřetislavNávrat na obsah