Sokol Boleslav C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sokol Boleslav C - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
Sokol Mladá Boleslav C – Sokol Sendražice B   3,5:4,5
5.3.2017

Konečně pozitivní zpráva: Béčko vyhrálo!

K poslednímu zápasu v letošní sezóně jelo B-družstvo dvěma auty do Mladé Boleslavi, kde nastoupilo proti druhému v tabulce, Sokolu Mladá Boleslav C. Začátek byl dramatický. Těsně před odjezdem se omluvil Mašín pro střevní potíže a tak kapitán narychlo zavolal Semerákovi, protože nebylo jisté, zdali by sehnal osvědčenou posilu Rigose Zelenku. Semerák si stačil udělat ranní hygienu, zhltnul  snídani, spolykal denní dávku prášků a jelo se.
Od Jirky to bylo obětavé, protože mě to Luboš volal po půl osmé, když jsme v osm měli odjet a někoho takto narychlo sehnat byl zázrak.

Před dálnicí se k nám připojilo druhé auto a v pohodě jsme dojeli k cíli.
Aleš totiž nevěděl, kde se to přesně hraje, tak tam na mě čekal, abych ho navedl. Já si to pamatuji velmi přesně, protože minule jsme tam prohráli 1:7 a to ten bod získal Karel  Mašín kontumačně, když boleslavští nastoupili jen v sedmi. Ale trochu jsme to museli objíždět, do cesty se postavily jednosměrky které byly minule opačně.

Hrálo se v sokolovně, která jistě pamatuje ještě Dr. Miroslava Tyrše a potřebuje nutně opravit. Naše "esa" na prvních dvou šachovnicích hrála v klubovně č. 1, my ostatní v klubovně č. 2 (asi abychom je nerušili).
Tohle bylo zejména proto, že se Boleslavi sešly dva zápasy najednou a ta jedna klubovna byla malá pro dvě družstva a ta další i pro jedno, tak tam dali šest stolů pro plebs a prvé dvě šachovnice směly do síně mistrů.

Tím, že nehrál Mašín, došlo k změně barev kamenů a nejhůře dopadl František Matějček, protože mu Jirka Semerák zabavil lehčího soupeře. Mladík na 8.šachovnicí opravdu byl slabší a poměrně rychle prohrál matem. Vedli jsme 1:0, ale František Matějček brzy stav vyrovnal, když dovolil soupeři matový útok.
Tohle Františka moc mrzelo a jen tak Jirkovi nezapomene, že mu uzmul soupeře. Ale on zase tak slabý ten soupeř nebyl, Jirka hrál jako zamlada a ten útok, kterým rozvrátil soupeřovu pozici, připravil moc hezky.

Následovala pěkná výhra Aleše Lukši, ale stav 2:1 zase dlouho nevydržel, přičinil se o to Břeťa Hlavica, který v nepřehledné pozici ztratil kvalitu a před matem nebo ztrátou dalšího materiálu vzdal. (Velmi mladý Martin Švejk dosud má na kontě 6 výher a jen jednu prohru s kolínským Gabrielem).  Tedy opět srovnáno 2:2.
Aleš se chytil v pravý čas, konečně se kvalita prosadila! Za mou prohru také může i Jirka Semerák, chodil jsem očumovat jeho partii, která se mi moc líbila, a odfláknul svou, kdy jsem si vytvořil slabinu na c6 a blbě ji bránil.

O další bod se zasloužil Petr Křepelka, který nedal soupeři žádnou šanci. Měl kvalitu a dva pěšce navíc a protihráč po "vidlích" by ztratil ještě věž a tak vzdal. Opět vedení 3:2.
Tady mě překvapilo jak dlouho hrál soupeř o věž méně a nechtěl to vzdát. Asi čekal, že Petr udělá drobnou chybičku! Čekal samozřejmě marně.

Nyní zaúřadoval Jenda Hamrník a po pěkném útoku na krále vyhrál.
Dnes hrál Honza skvěle, útok si pečlivě připravil, neukvapil se a překvapivě měl i čas lepší než soupeř.

Vedli jsme tedy 4:2, nemohli jsme prohrát, k výhře stačila jedna remíza. Ta se dostavila. Ve věžové koncovce nestačil soupeři Bohouše Sobotky ani volný pěšec, remíza byla jasná a naše vítězství také.
Říká se, že všechny věžovky jsou remíza, ale mnoho z nás se přesvědčilo, že to neplatí pokaždé. Musí se hrát přesně a to Bohouš dokázal.

Nic na tom neměnila ani velmistrovská prohra Mirka Řebíčka. Ten si to vynahradí jistě za Áčko, nebo v květnu v Malovidech.
Zapsal tentokráte spokojený Semerák a kecal mu do toho též spokojený Hlavica.
 


Návrat na obsah