Sendražice A - Čelákovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Čelákovice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol SENDRAŽICE „A“ – ŠK Spartak Čelákovice „A“   4,5 : 3,5
3.11.2019
 
Ve 2. kole KS jsme přivítali na domácí půdě úspěšné mužstvo z loňského ročníku soutěže, áčko Čelákovic. Hostující tým přijel v silné sestavě a jistě myslel na zisk bodů. Naše sestava byla kompletní, to znamená že k utkání nastoupilo prvních osm hráčů dle soupisky. To se nám povedlo asi poprvé, co hrajeme krajskou soutěž.
 
Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla příjemně vytopena, takže hráči obou týmů mohli podat kvalitní výkony.
 
Jako první ukončil svou partii mistr FIDE Milan Seifert. Postavil si pevnou, ale přitom aktivní pozici, kterou neustále zesiloval. Po přesné hře uplatnil útok na královském křídle a po zásluze získal celý bod.
Stav zápasu: 1 : 0
 
Jindra Březina si po celou partii vedl velmi dobře. Ve střední hře si ovšem nepočínal přesně a tak z plánované výhry byla „jenom“ půlka.V koncove nestejných střelců nebylo o remíze pochyb.
Stav zápasu: 1,5 : 0,5.
 
Jirka Groh navázal na velmi dobré výkony v našem dresu a důležitým celým bodem připravil půdu pro celkové vítězství..
Stav zápasu: 2,5 : 0,5.
 
Pepa Poborský si vybral slabší den. Přehlédl celkem jednoduchou kombinaci a místo braní pěšcem sebral střelcem, o kterého ihned v dalším tahu přišel. I když to ještě zkoušel, bezž figury nemohl partii udržet..
Stav zápasu: 2,5 : 1,5
 
Jirka Novák odehrál po sobotním vítězství na turnaji v Břehách solidní partii. Pevnou hrou získal po remíze polovinu bodu a udržel stav zápasu na vítězné vlně pro nás.
Stav zápasu: 3 : 2
 
Jan Hamrník byl po celou partii aktivnější. Dobrou formu z jarní části soutěže si udržel a celým bodem zajistil nejméně remízu v konečném součtu bodů .
Stav zápasu: 4 : 2
 
Za tohoto stavu Michal Běloušek, hrající na první šachovnici se dohodl se svým soupeřem na remíze. A tím bylo definitivně rozhodnuto o našem celkovém vítězství.
Stav zápasu: 4,5 : 2,5
 
Jirka Hynek dohrával jako poslední. V závěru partie udělal chybu, hrál o figuru méně a nakonec musel kapitulovat. To už ale bylo o našem vítězství rozhodnuto
 
Konečný stav zápasu: 4,5 : 3,5

Zapsal nehrající kapitán mužstva Václav Uhlíř, působící v roli rozhodčího.Návrat na obsah