Ústí nad Orlicí - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Ústí nad Orlicí

Ostatní turnaje
48. ročník Memoriálu Oldy Hájka v Ústí nad Orlicí.

Tradiční bleskový turnaj, který se koná v Ústí nad Orlicí vždy na druhý svátek vánoční, tedy 26.12.2016 byl z naší strany opět navštíven. Podle nového jízdního řádu vymyslel vedoucí výpravy následující spoj. Vlakem z Kolína v 7.59 hod. do České Třebové. Odtud linkovým autobusem na autobusové nádraží v Ústí nad Orlicí. Závěrečná část pěšky trvala 15 minut a v hrací místnosti stanula naše výprava v 9.50 hod. V letošním roce se zúčastnili: Aleš Lukša,  Honza Hamrník a Vašek Uhlíř. Výpravu dále doprovázel Rigos Zelenka.

Nová hrací místnost s názvem restaurace Šnyt Nová Louže vyhovovala po všech stránkách. Prostorná hrací místnost, dost velké prostory pro občerstvení během turnaje i bezproblémové podávání oběda (dobrý guláš), to vše přispělo ke zdárnému průběhu turnaje.

Na startu se sešlo mnoho známých z minulých ročníků, takže atmosféra byla velice přátelská a během turnaje nedošlo k jedinému sporu. Tím měla hlavní rozhodčí v osobě Kateřiny Šmajzrové ulehčenou práci.

Protože se jednalo o krajský přebor jednotlivců v bleskové hře pro kraj Pardubice, byl turnaj silně obsazen a naše výsledky lze považovat za přiměřené. Celkem hrálo 55 šachistů a umístění našich hráčů bylo následující:  25. Vašek Uhlíř 7,5 bodu, 42. Aleš Lukša a 47. Jan Hamrník oba po 6 bodech.

Turnaj měl hladký průběh, organizátoři zaslouží pochvalu, švýcarský systém na 14. kol byl sehrán do 14.00 hod. Následovalo předání cen. Naše cesta vedla pěšky na nádraží v Ústí n.O., kde jsme stihli rychlík s odjezdem v 15.23 hod.

Hezky prožitý šachový den v jarním počasí udělal všem účastníkům radost. Již nyní se těšíme na další ročník, který se bude hrát v Ústí nad Orlicí 26.12.2017.
Průběh svátečního dne zaznamenal V.Uhlíř.Návrat na obsah