Kolín C - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín C - Sendražice A

Sezóna 2023-24
Sokol Kolín C - Sokol Sendražice A   4:4
10.12.2023

Zatím není referát, takže jen co vím z doslechu. Obě družstva nastoupila dosti zdecimovaná s řadou náhradníků. Z počátku se situace pro Sendražice vyvíjela dobře, dostali jsme se na stav 4:2 a stačila pouhá půlka k celkové výhře. Bohužel ani Jirka ani Honza na remízu nedosáhli a oba prohráli. Přitom Jirka stál skvěle, ale pokoušel se o mat a přehlédl soupeřův zákeřný mezišach a už se to vezlo. Honza měl zajímavou pozici s dvěmi figurami za věž, což se uvádí jako lepší, bohužel v této partii to tak nebylo.

Zajímavá je situace v tabulce, kde až na dva nešťastníky na konci jsou všechna družstva namačkaná v rozmezí 7 a 6 bodů!

No a takto víděl zápas Vašek, který byl u toho:
Nevyužitá příležitost k výhře !!!
 
Ve 4. kole jsme se utkali v kolínském derby s céčkem Sokola Kolín. V prostorné hrací místnosti v Sokolovně proběhlo místrovské utkání v přátelské atmosféře. Domácí překvapili, že nastoupili s několika náhradníky. Ovšem našemu týmu ze základní sestavy chyběli též 3 hráči (Běloušek, Novák a Řebíček). V bojovném utkání byla naše výhra skoro jasná, ale v závěru to dopadlo lépe pro domácí, kterým se podařilo zápas zremizovat.
 
6. šach. Milan Vančura
Utkání svedlo proti sobě dva veterány, kteří se dobře znají. Po zahájení, které se vymklo teorii, vznikla na šachovnici vyrovnaná pozice a tak nebylo divu, že se soupeři po hodině hry shodli na remíze.
0,5-0,5
 
8. šach. Pavel Křenek
Na poslední šachovnici se utkali nejmladší hráč Kolína a  nejstarší šachista Sendražic. Náš hráč vedl partii od začátku útočně a střední hru zakončil ziskem materiálu. Závěr byl už jen technickou záležitostí. První výhra pro nás.
0,5-1,5
 
5. šach. Tomáš Dejmek
Náš nejmladší hráč patří k oporám našeho týmu. V sendražickém dresu se mu opravdu daří, hraje šach, na který se dá koukat. V takovém stylu se představil i v Kolíně. Hrál bojovný kombinační šach, který vyvrcholil ziskem celého bodu. V závěru hrozil matem nebo ziskem dámy a zaslouženě zvítězil.
0,5-2,5
 
7. šach. Jindra Březina
Vzápětí po výhře Tomáše, ukončil svoji partii i Jindra. Předvedl stabilní výkon, v partii udržel vyrovnanou pozici a tak se soupeři dohodli na remíze.
1-3
 
Za tohoto stavu – 3:1 pro nás bylo zřejmé, že máme velmi vysoké šance na výhru v celém zápase. Proto následují 2 partie byly ukončeny remízou.
 
2. šach. Jiří Hynek
Hrál opět výborně, měl po celou partii iniciativu. Útočil na královském křídle a po dobré obraně soupeře stál trochu lépe. Vzhledem k průběhu zápasu mu kapitán doporučil přijmout nabídku remízy a tak partie skončila smírně.
1,5-3,5  
 
6. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Bílými kameny si počínal aktivně a jeho postavení bylo trochu lepší než soupeřovo. Na pokyn kapitána nabídl remis a ta byla přijata. Tím byl dosažen čtvrtý bod, který zajišťoval, že už utkání nemůžeme prohrát.  
2-4
 
3. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku velice pěkně a vypadalo to, že by mohl bodovat. Pozice byla dlouhou dobu vyrovnaná, takže se z naší strany počítalo s další půlkou bodu. Ovšem v závěru partie začel hrát náš hráč pasivně, což vedlo k jeho prohře.
3-4
 
1. šach. Ing. Jiří Groh
Jirka hrál od začátku ve svém stylu, což znamenalo, že získá důležité body pro celkové vítězství. Ovšem v průběhu partie si nepočínal takticky a hrál na výhru, i když stačila remíza. Místo výměny dam a s výhodou volného pěšce, začal hrát na mat a přehlédl mezišach. Tím ztratil kvalitu a soupeř potom bezchybně dovedl pro něj partii do vítězného konce.    
 
4-4
 
Zapsal kapitán Václav Uhlíř.  
 


Návrat na obsah