Nymburk B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Nymburk B - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Nymburk B – Sendražice B   5,5:2,5
6.1.2018
 
Po čtyřech loňských porážkách zahajovalo béčko regionální přebor v Nymburce. Jako obvykle nastal problém se sestavou a ještě v sobotu volal Pavel Křenek, že jím zamýšlený vlak v neděli nejezdí. Nikoho dalšího se ale sehnat nepodařilo a tak raději aby dojel později než nastoupit v sedmi. Pavel navíc časovou ztrátu dohnal, i když nakonec to bodově vyšlo nastejno jako kdyby seděl doma, až na psychologický efekt, protože není dobré, když soupeř ještě před spuštěním všech hodin vede.
 
Cesta do Nymburka byla dvěmi auty a vlakym z Prahy (Čenda) a z Ústí (Pavel) ale zdárně jsme se sešli. Prostředí v DDM je trochu dětské, ale dosti místa a teplo a záchody blízko. Dokonce nám uvařili kafe.
 
František  Matějček skončil prvý, neodolal tlaku věže a střelce na hlavní diagonále a těsně před matem vzdal.
 
Pak následovala série remíz ve vyrovnaných pozicích. Odstartoval to Čenda Teichman, následoval z prvé šachovnice Mirek Řebíček, přidal se Aleš Lukša a když jsem to viděl a začal kazit, nabídl jsem remízu taky (Břetislav Hlavica).
 
Lukáš Kuta narazil na silného soupeře a opevnil se celkem slušně, bohužel nezabránil průniku Zimova pěšce až na šestou řadu a pod tlakem udělal chybu a pozice se zhroutila.
 
Pavel Křenek taktéž s ostatními zbabělci nabídl v hezké pozici remízu, soupeř byl ale proti a Pavel pak začal kazit, až přehlédl ztrátu figury a zabalil to.
 
O zápase tak bylo rozhodnuto a Bohouš Sobotka i když měl slibnou pozici s pěšcem navíc, netahal to do nočních hodin a dal partii za remízu a jeli jsme s výpraskem domů.
 
Béčko se tedy probojovalo do olympijských kruhů a s obavami může očekávat další vývoj soutěže, zejména když nás v příštím kole čeká zájezd do Peček a pak do Poděbrad.

A poznámka na závěr, letošní Pohár starosty se z technických důvodů hraje v Nymburce již 9.3.!
 
Zapsal hrající kapitán B.Hlavica.
 


Návrat na obsah