DDM Nymburk A - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Nymburk A - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
DDM Nymburk A - Sokol Sendražice C 1,5:3,5

2.11.2014

Před dnešním 1. kolem týmu "C" v RSD 2014/15 jsem skoro nemohl dospat. Ale Edison říkal, že čtyři hodiny spánku musí stačit, pět hodin už je flákání. Sraz účastníků zájezdu do Nymburka byl před naší záložní hrací místností - na pumpě OJL. Hlavní hrací místnost U Černohlávků se připravovala na uvítání soupeře z Českého Brodu A.

Odjezd byl podle plánu v 9:30 hod. Mlha byla jen mírná, na Nymbursku hustší. Zelená vlna stále varovala před dušičkovým provozem, ale policajty jsme na silnici nikde neviděli. Ty může člověk spatřit leda v TV seriálech.

V Nymburku je sytém jednosměrek jako v USA. Když řidič přejede musí objet celý blok. Před DDM už postával Pavel Křenek a hlásil "Ještě tam nikdo není, marně zvoním." Po zazvonění F. Matějčeka zavrčel elektrický zámek a dveře se ihned otevřely. Soupeři v čele se Zimou už seděli za stoly. Musí se zmáčknout tlačítko Klubovna, služba je uvnitř. Přezůvky se nepožadují.

Hrát se začalo v 10:15, přetopeno v hrací místnosti nebylo. Skončili jsme ve 12:45. Výsledek 1,5 - 3,5 pro nás.

Předpokládál jsem, že jako 6. náhradník schovaný za myslitelem Křepelkou, slavným Křenkem a houževnatým Matějčekem budu na 5. prkně poklidně hrát "kavárnu". Chlapec ale hrál velmi dobře a důkladně mě honil. Je vidět, že se jim Zima věnuje. Naštěstí také hrál dosti zbrkle, takže jsem mu sekl věž a to jím trochu otřáslo. Nicméně jsem z obavy, že to zmastím ve 48. tahu nabídl remízu a on ji s ulehčením přijal. Cestou domů mi spoluhráči v autě unisono tvrdili, že jsem měl pokračovat dál. Ale výsledek 1,5 - 3,5 považuji za solidní.

Před DDM se slunili naši snědí spoluobčané. Pavel Křenek nebyl dobře naložen. Pro rodinné problémy (manželka v nemocnici) se nesoustředil a prohrál ve 13. tahu.

Zapsal Josef Škoda.Návrat na obsah