Sendražice B - Sázava A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Sázava A

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Sendražice B -  TJ Kavalier Sázava A 6:2
 
9.11.2014
 
Po počátečním úspěchu v Brodě jsme toužili přidat další vítězství, protože následující série, která je před námi, je určitě obtížnější. Dvakrát za sebou jedeme ven, do Čelákovic a do Pravonína, a pak nás začátkem roku čeká doma těžký soupeř z Kolína. Proto jsme nechtěli nic ponechat náhodě a postavili sestavu, co to dalo.
 
Pepa Vagenknecht se s tím nepáral, buď rychle vyhraje nebo prohraje. Tentokrát naštěstí došlo na prvou variantu, na soupeře se úplně vrhnul a ten pod takovým brutálním útokem musel kapitulovat.
 
1:0
 
Mirek Řebíček na druhé desce měl proti sobě zkušenou a obávanou soupeřku. Partie to byla rušná s obrácenými rošádami, Mirkův útok byl rychlejší a tak máme další bod.
 
2:0
 
Honzovi Hamrníkovi se v této sezóně na těžké prvé šachovnici daří. I jeho čekal nelehký soupeř, zahrál to ale perfektně a s ohledem na celkový stav přijal nabídnutou remízu.
 
2,5:0,5
 
Ač ELO soupeře Bohouše Sobotky bylo nízké, jeho naopak hra přesná a tak když Bohouš při útoku udělal drobnou nepřesnost, rázem tu byla rovná pozice a tedy remíza. Což nám ale s ohledem na průběh utkání docela vyhovovalo.
 
3:1
 
Petr Křepelka se se svým protivníkem docela trápil a i s časem to u něj nevypadalo dobře, nicméně závěr měl famózní a zaslouženě zvítězil a získal důležitý čtvrtý bod.
 
4:1
 
Já jako kapitán (Břetislav Hlavica) jsem se snažil o aktivní hru a neustále na soupeře dotíral. Ten mé snahy úspěšně odrážel a i když opticky stál stísněně, nebylo jak se na něj dostat. Tak když Petr získal čtvrtý bod, nabídl jsem remízu, abych pojistil celkové vítězství a odlehčil zbylým našim hráčům, jejichž partie ještě pokračovaly.
 
4,5:1,5 a výhra je v kapse !
 
Čenda Teichmann projevil ve hře klidnou sílu a tak když nikdo nechtěl riskovat, byla z toho remíza.
 
5:2
 
Nejbojovnější i nejdelší byla partie Pavla Křenka. Ten se již radoval, že soupeři lapil královnu, avšak ta se z toho hezkým obratem vysmekla, ale figuru to soupeře stálo. Pak musel Pavel čelit útoku na krále, ze kterého se vysvobodil, otevřel pozici a když oba hráči překonali nástrahy časové krize, v koncovce již nebylo o vítězi pochyb.
 
6:2 je finální skóre
 
Pak jsme již jen pojedli obligátní obrovský řízek, dopili alko či nealko pivo a odebrali se do svých domovů. Příště nás čeká daleká výprava až do Čelákovic.

 Zapsal Břetislav Hlavica.
Návrat na obsah