Lysá F - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Lysá F - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Joly Lysá nad Labem F - Sokol Sendražice A   4:4
4.11.2018

Ve 2. kole KS jsme se utkali s „F“ mužstvem Lysé n.L., které tak jako my v prvním kole prohrálo.

Domácí, pokud by se sešli, tak byli v tomto zápase favoritem. My jsme v oslabené sestavě, tak jako v 1.kole nepočítali, že bychom přivezli nějaké body. V naší sestavě chyběli Běloušek (hrál úspěšně 2.ligu za Kutnou Horu), Jirka Groh (nedostal doma volno), M. Řebíček (služba) a tak nastoupil pouze Ing. Seifert (v Rakousku byla v soutěžích přestávka).

Utkání zahájila v 10:00 hod. v klubovně chovatelů drobného hospodářského zvířectva ( v tzv.. králíkárně) rozhodčí Dominika Tanglová.

Po hodině hry to s námi vypadalo velice dobře. Na poslední šachovnici zavelel kapitán našeho týmu Václav Uhlíř k útoku a získal celý bod. Jeho soupeř totiž nechal stát figuru a pak už to byla jen technická záležitost, jak v partii zvítězit. Domácí hráč se před hrozbou matu, případně velkým materiálním ztrátám vzdal.

Ve všech ostatních partiích to bylo vyrovnané, případně na některých šachovnicích byly pozice o něco lepší pro nás.
 
Jako další ukončil partii Jirka Novák. Soupeř mu nabídl remízu, kterou po poradě s kapitánem přijal. To už stál Pavel Křenek výrazně lépe a dalo se počítat as jeho výhrou.

Dále dostal nabídku remízy Ing. Teichmann. Protože jsme na žádné šachovnici nestáli špatně, remízu přijal.

Jindra Březina po zajímavé kombinační hře a po zredukování materiálu svoji partii též zremizoval.

Na 1.desce sváděl urputný boj Milan Seifert. Nabídl několikrát remízu, ale ambiciózní domácí hráč vždy odmítl. Takže se hrálo až do koncovky, kde náš zkušený mistr FIDE udržel vyrovnanou pozici a partie skončila smírem.

Pavel Křenek si vedl od počátku partie velmi dobře. Vyvinul útok na královské křídlo, kde soupeřku tak sevřel, že bylo otázkou času, kdy partie skončí úspěchem pro našeho hráče. Ovšem domácí šachistka se vynalézavě bránila, takže partie trvala delší dobu, než náš hráč dosáhl zaslouženého vítězství.

V této chvíli jsme v utkání vedli 4:2.

Jan Hamrník měl v partii lepší pozici, dokonce s pěšcem více, ale převahu nedokázal zrealizovat. V závěru ještě partii pokazil a nakonec prohrál.

Pepa Poborský hrál opět výborně. U jeho partie se vyskytla kuriózní situace, kdy jeho soupeři naskočily na hodinách dvě nuly a na jeho straně nebyl vůbec žádný čas. Rozhodčí vyměnila hodiny, nastavila čas odhadem a v partii se pokračovalo. V pozici, která byla jasně remízová to Pepa v závěru nezvládl a partii prohrál.

Tím utkání skončilo nerozhodně 4:4.     

Co říci závěrem. Škoda, že jsme promarnili vyhraný zápas, ale musíme bojovat v dalších zápasech. Snad už v příštím zápase se dočkáme výhry, protože nastoupíme v silnějším složení než dosud. Nastoupí opora mužstva z loňské sezony Jirka Groh a nová posila Michal Běloušek.. Chybět bude pouze „prezident“ Jirka Hynek, který bude v den konání zápasu v zahraničí.
Zapsal kapitán mužstva Václav Uhlíř.


Návrat na obsah